Avon

4 sposoby na motywację w pracy jako Konsultantka AVON

Każdy z nas ma czasem taki dzień, w którym chęci do działania są na poziomie równym zero. Brak motywacji może przydarzyć się każdemu, kluczem jest aby jak najszybciej odnaleźć przyczynę i wrócić na właściwe tory.

Poziom motywacji może zależeć od wielu czynników. Zbyt duża liczba obowiązków bądź konieczność zrealizowania projektu, który jest wyjątkowo mało ciekawy. Wpływ na brak motywacji może mieć także nasze zmęczenie bądź kłopoty życiowe. U każdej z nas przychodzi taki moment kiedy brakuje nam siły na jakiekolwiek działanie. Jak sobie z tym poradzić?

Pierwszym krokiem powinno być zwalczenie braku sił i ochoty do pracy. Im dłużej tkwimy w tym punkcie tym gorzej dla nas. Z upływem czasu coraz trudniej będzie nam wrócić do poprzedniego stanu, gdzie znowu będziemy w stanie dać z siebie sto procent. Warto skorzystać z metody małych kroczków. Jeżeli jesteś przytłoczona nadmiarem pracy bądź obowiązków domowych, podziel je na te priorytetowe i mniej ważne. Wykonując zadania po kolei będzie łatwiej nam się zorganizować i odznaczyć to co już udało Ci się zrobić. Sprawi to, że nawet mozolna praca powoli będzie szła do przodu, dzięki czemu unikniemy kumulowania się zaległości. Zwróć uwagę na poszczególne zadania zamiast na cała listę. W innym przypadku ogrom pracy może nas przerazić. Podziel swoje obowiązki na etapy, z którymi łatwiej sobie poradzisz.

Spadek motywacji można nadrobić cytatami, które podniosą nas na duchu i mogą nas pobudzić do działania w kilka sekund. Takie pozytywne wspomagacze warto trzymać w widocznym miejscu zapisane np. na karteczkach samoprzylepnych. Jedno spojrzenie czasem doda więcej energii niż duży kubek kawy

Pomóc może praca nad samą sobą, szczególnie jeżeli masz problem z poczuciem własnej wartości. Ciężko poradzić sobie pracując w sprzedaży bezpośredniej jeżeli nie wierzysz w siebie i swoje mocne strony. Praca nad podbudowaniem poczucia własnej wartości jest niezbędna i na pewno pomoże w Twoim życiu. Przeanalizuj swoje mocne strony i wypisz te nad którymi chciałabyś popracować. Czasem jednak i to nie wystarczy. Należy zwrócić się wtedy o pomoc do psychoterapeuty czy couch’a, który w przeciągu kilku spotkań może całkowicie odmienić Twoje życie.

Każda z nas borykała się już kiedyś z problemem braku motywacji. Ta strona poświęcona jest pracy jako Konsultantka AVON, dlatego przybliżymy wam przyczyny spadku motywacji w tej branży.

Brak zapału do pracy jako Konsultantka AVON może nastąpić gdy poziom sprzedaży w danym miesiącu będzie na poziomie bliskim zero, a zyski nie będą nawet zbliżone do tych zaplanowanych. Co wtedy? Przeanalizuj swoją prezentację sprzedażową. Jeżeli jej nie masz być może tutaj tkwi Twój problem. Przemyśl swój sposób rozmawiania z klientem, metodę spotkań. Może Twoja wiedza na temat produktów AVON nie jest wystarczająca przez co jesteś niepewna swoich umiejętności. Przyczyną może być również brak szczegółowych informacji na temat potrzeb Twoich klientek.
Niski poziom sprzedaży warto podbudować nowymi klientkami. Nie zakładaj, że zdobędziesz 15 nowych klientek. Jeżeli Ci się to nie uda, może to tylko pogorszyć Twoje samopoczucie. Zdobycie 1-2 klientek tygodniowo to dobry wynik, a jest on możliwy przy małym nakładzie pracy. Wraz z nowymi klientkami przyjdą również nowe pokłady energii i chęci do działania.

Więcej wpisów

Pomysł na prezent z AVON

Poszukujesz prezentu ale nie ma pomysłu? Zobacz kolekcję produktów od AVON. Sprawdź pomysły na wyjątkowe upominki już teraz!