Avon

7 wskazówek dla nowych konsultantek Avon

Spis treści

Dopiero zaczęłaś tę ekscytującą i ciekawą przygodę z naszą marką? Nie czuj się samotna na początku swojej ścieżki kariery – pracownicy Avon tworzą jedną wielką rodzinę, na której możesz polegać. Chętnie doradzą, pomogą, postarają się odpowiedzieć na Twoje pytania.

W tym właśnie celu powstał m.in. ten artykuł, znajdziesz w nim kilka cennych rad jak dobrze poprowadzić sprzedaż, zdobyć klientki i poszerzyć siatkę swoich nabywców.

Zawsze noś przy sobie katalog

Jesteś w pracy, czekasz w kolejce do lekarza, a może poznałaś właśnie jakąś ciekawą osobę w kawiarni? Sposobności jest wiele, praktycznie codziennie znajdujesz się w sytuacji, w której możesz zachęcić kogoś do kupna produktów marki Avon. Twoje powodzenie w sprzedaży jest w Twoich rękach, nie krępuj się i działaj! Przecież tu chodzi o Twoje zarobki.

Nasz folder waży niewiele, więc to nie problem wrzucić go do plecaka, torebki i rozpocząć kolejny dzień.

Niech Twoi znajomi dowiedzą się, że jesteś konsultantką

Zazwyczaj pierwszymi klientami są osoby z Twojego najbliższego otoczenia, pochwal się zatem rodzinie i znajomym, że jesteś ambitna, przedsiębiorcza, wiesz jak zarabiać pieniądze i pozwól im zostać Twoimi kontrahentami. Jak to zrobić? Dobrym przekaźnikiem informacji są media społecznościowe – możesz umieścić krótki wpis na swojej tablicy, informując tym samym, że w otoczeniu pojawiła się kolejna konsultantka Avon.

Do zamówień dodawaj upominki

Każdy lubi być obdarowywany prezentami, zyskaj sympatię swoich nabywców, co jakiś czas dorzucając im kilka próbek do zamówień. Ciebie nic to nie kosztuje a Twoja biznesowa twarz otrzyma lojalność i zaufanie, a przecież zadowolony klient, to dobry klient.

Utwórz grupę na Facebooku

Już od dłuższego czasu internet, media społecznościowe są świetnym medium. Załóż grupę, na FB, zainteresowanym osobom podaj swoje dane kontaktowe, organizuj promocje, konkursy. Zachęcaj i zapraszaj innych do kupowania – dzięki takim działaniom, poszerzysz siatkę kontrahentów na dużą skalę

Nie zaniedbuj obecnych klientów

Zdobyłaś już kilka stałych klientek na produkty Avon? Nie zapominaj o nich przez wzgląd na poszukiwania nowych osób. Staraj się co jakiś czas napisać, może zadzwonić, interesuj się jak sprawdzają się kosmetyki, czasem możesz też zaproponować jakiś upust. Lojalni klienci są niezwykle istotni, ponieważ to dzięki nim zdobędziesz stałe dochody

Zostawiaj katalogi w miejscach które odwiedzasz

Przychodnia, kawiarnia, przedszkole do którego odprowadzasz dziecko. Zapytaj właściciela obiektu, czy możesz pozostawić tam swój katalog, inni spędzają w takich miejscach sporo czasu, istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że czekając, z ciekawości sięgną po katalog. Boisz się zostawiać swój numer kontaktowy? Pomyśl o adresie e-mail.

Stwórz wizytówkę

Nawiązałaś ciekawą rozmowę, ale niestety akurat nie zabrałaś ze sobą katalogu? W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się wizytówki, możesz je nosić zawsze przy sobie w portfelu i wręczać w każdej nadarzającej się okazji. Zostaw potencjalnym klientom kontakt do siebie.

Więcej wpisów

Pomysł na prezent z AVON

Poszukujesz prezentu ale nie ma pomysłu? Zobacz kolekcję produktów od AVON. Sprawdź pomysły na wyjątkowe upominki już teraz!