Avon

Gdzie najlepiej sprzedawać produkty AVON będąc konsultantką?

Spis treści

Praca jako Konsultantka AVON wiąże się ze sprzedażą bezpośrednią. Odbywa się ona nie na terenie firmy czy biurowcu ale w różnych miejscach. Jest to plus ponieważ daje to o wiele więcej możliwości. W grę wchodzi zorganizowanie spotkania u siebie w domu, u klientki czy w zupełnie neutralnym miejscu np. kawiarni. Na początku weźmy “pod lupę” pierwsze dwa przykłady i sprawdźmy, który jest lepszym rozwiązaniem.

Często nie zdajemy sobie sprawy ale nasze zachowanie w znanym nam miejscu będzie inne niż na obcym terenie. Decydując się na spotkanie u siebie w domu bądź tam gdzie często bywamy będziemy czuć się bezpieczniej i bardziej komfortowo. Daje to najlepsze połączenie niezbędne do przeprowadzenia udanej rozmowy sprzedażowej. Naturalnie odwrotnie dzieje się w przypadku klienta, który może czuć się nieswojo. W tym momencie musisz się wykazać i stworzyć przyjazną atmosferę. Gdy poczujesz, że moment jest odpowiedni przejdź do efektywnej i skutecznej sprzedaży.

Decydując się na spotkanie u siebie w domu warto zadać o to, aby każdy element wnętrza był ” po naszej stronie ” i wpływał w pewien sposób na podjęcie decyzji przez klienta. Wybieraj pomieszczenia, które są przestronne i jasno oświetlone bez zbędnych dekoracji. Sprawią wrażenie eleganckich i uporządkowanych co będzie miało wpływ na finał naszych negocjacji. Unikaj miejsc zaciemnionych, małych z wieloma elementami, które mogą być rozpraszaczami w czasie rozmowy.

Warto pokazać klientowi, że produkty AVON, które mu oferujemy sami wykorzystujemy w życiu codziennym. Chcąc sprzedać np. perfumy upewnij się, że znajdują się one w zasięgu wzroku w widocznym miejscu. Dzięki temu zadziała to jako dowód społeczny i zbuduje zaufanie do danego produktu, który finalnie trafi w ręce klienta.

W zupełnie odwrotnej sytuacji znajdziemy się w momencie wizyty w domu klienta. Kluczem jest szybka adaptacja oraz przyzwyczajenie się do nowego miejsca. Rozejrzyj się wokół i poszukaj rzeczy, które możesz wykorzystać na swoją korzyść.

Odwiedziny klienta w jego domu to najlepszy moment na jego lepsze poznanie. Zobacz na co zwraca większą uwagę, co jest dla niego ważne, jaki styl do niego pasuje. Jest to też okazja na zostawienie kilku próbek lub nowego katalogu.

Wygoda z Avonem

Dla klienta o wiele wygodniejsza jest Twoja wizyta w jego domu. Dzięki temu zapozna się z ofertą i dokona ewentualnego zakupu bez wychodzenia z domu. Najczęściej Konsultantki AVON wykorzystują ten model współpracy. Dowiedz się co jest dla klienta najważniejsze i pokaż mu swoje zainteresowanie tym tematem, wzbudź w nim sympatię a czas spędzony na spotkaniu na pewno w przyszłości zaowocuje.

Więcej wpisów

Pomysł na prezent z AVON

Poszukujesz prezentu ale nie ma pomysłu? Zobacz kolekcję produktów od AVON. Sprawdź pomysły na wyjątkowe upominki już teraz!