Avon

Jak zostać konsultantką AVON odnoszącą sukcesy?

Spis treści

Kobiety zaczynające pracę jako konsultantka AVON często dążą do tego aby osiągnąć wymarzoną wolność finansową. Z nami jest to jak najbardziej możliwe. Dzięki tej współpracy nie będziesz już skazana na monotonie, 8-godzinny dzień pracy ( bądź dłużej ) ani szefa stojącego nad Twoją głową i rzucającego rozkazy.

Podejmując współpracę musisz wiedzieć, że to Ty decydujesz o tym w jaki sposób chcesz prowadzić swój biznes oraz kiedy i jak często będziesz składać zamówienia. Jeżeli to Twoje pierwsze kroki w sprzedaży to nic nie szkodzi. Doświadczony zespół liderów pomoże Ci w osiągnięciu Twojego celu.

Jest jednak kilka sposobów na to aby początek pracy jako konsultantka AVON przebiegł sprawie, a Ty od pierwszych dni będziesz generować zyski. W poniższym artykule przedstawimy kilka z nich. Miłej lektury!

Poszukiwanie klienta

Poszukiwanie osoby potencjalnie zainteresowanej naszym produktem to tzw. prospecting. Jest to swego rodzaju wywiad środowiskowy, w którym zbierasz informację na temat tego jakie osoby byłyby zainteresowane regularnym zamawianiem kosmetyków. Jak to zrobić? Chociażby wplatając w rozmowę z koleżanką korzyści jakie otrzymałaś po podjęciu współpracy, dzięki czemu zainteresujesz swoich rozmówców tym tematem. Jeżeli czujesz, że udało Ci się wzbudzić ciekawość nie czekaj – spróbuj umówić się z tą osobą na spotkanie.

Spotkania

To ono decyduje o tym czy dojdzie do sprzedaży czy nie. Na spotkaniach obowiązuje kilka podstawowych zasad, których należy się trzymać:

a) bądź uśmiechnięta
b) znajdź wspólny temat do rozmów
c) zadawaj pytania pomocnicze
d) znając problem zaproponuj gotowe rozwiązanie z katalogu AVON.

Może nie jest tego dużo ale to wystarczy. Dużo zależy też od Twojej wiedzy na temat produktów jakie oferujesz. Jako Konsultantka powinnaś być z nimi zaznajomiona w 100% i każde potknięcie na tym polu powoduje, że tracisz zaufanie w oczach klienta. Mimo, że pierwsze spotkania nie należą do najłatwiejszych to z czasem stają się przyjemnością.

Bądź pewna siebie

Jeżeli idziesz na spotkanie ale nie jesteś pewna ani siebie ani swoich umiejętności to nie oczekuj, że inni postrzega Cie inaczej. Musisz być święcie przekonana, że produkt oferowany przez Ciebie jest najlepszy na świecie. Mów o tym z taką pasją jakby to była rzecz nad którą pracujesz od dziecka. Postaraj się zarazić tym entuzjazmem innych a na pewno złożą zamówienie. W końcu ludzie decydując się na zakup nie kierują się trzeźwym myśleniem tylko emocjami.

Pozytywne myślenie

Nie lekceważ potęgi swojego umysłu. Jeżeli będziesz święcie przekonana o tym, że wszystko co robisz prowadzi do Twojego sukcesu to tak własnie będzie. Z kolei jeżeli nie wierzysz w to co robisz i uważasz, że Ci to nie wychodzi – też masz rację. Nie poznałam osobiście osoby, która wierzyła, że jej nie wyjdzie a okazało się odwrotnie :). Ty zresztą pewnie też nie.

Podsumowanie

Myśl pozytywnie, bądź pewna siebie a klienci zaczną pojawiać się sami. To tylko od Ciebie zależy ile będziesz zarabiać. Nie czekaj więcej ! Zarejestruj się już teraz i zacznij współprace z AVON już dziś.

Więcej wpisów

Pomysł na prezent z AVON

Poszukujesz prezentu ale nie ma pomysłu? Zobacz kolekcję produktów od AVON. Sprawdź pomysły na wyjątkowe upominki już teraz!