Avon

Pierwsze kroki marki Avon

AVON obecnie jest kojarzony jako marka z produktami o wysokiej jakości, które można nabyć bezpośrednio od zaprzyjaźnionych konsultantek. Mało osób wie, że ta ogromna firma kosmetyczna została stworzona przez mężczyznę Ciekawostką jest również fakt, że na początku swojej kariery sprzedawał on nie kosmetyki, a książki.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kobiety prowadziły bardzo ciężkie życie. Miały one głownie zająć się domem, być dobrą żoną, matką – jednym słowem przysłowiową ” kurą domową „. Prowadzenie własnej działalności przez kobietę było czymś nie do pomyślenia. Znaczna mniejszość kobiet pracowała poza gospodarstwem, a jeżeli już, była to głównie praca na produkcji np. przy taśmie.

Mimo całej tej presji wywieranej na kobiety znalazł się mężczyzna, który dostrzegł w nich potencjał. Ten tajemniczy mężczyzna to niejaki David McConnell – sprzedawca książek, który chodząc od drzwi do drzwi oferował swój towar. Z czasem swój asortyment poszerzał o sprzedaż perfum. Po niedługim czasie zauważył, że książki nie cieszą się takim zainteresowaniem co perfumy. Dodatkowo u wielu kobiet, którym sprzedawał swoje produkty zaobserwował naturalne umiejętności sprzedażowe – umiały one przedstawić swoim koleżanką zapachy w ten sposób, że decydowały się na złożenie zamówienia dla siebie i członków rodziny.

W ten sposób powstała pierwsza siedziba firmy AVON znajdująca się w Nowym Jorku pod nazwą California Perfume Company. Na początku był to skromny zakład produkcyjny, który bardzo szybko przekształcić się w dużą korporację. Nazwa firmy została zmieniona w roku 1939 i do teraz działa pod szyldem Avon Products Inc. Pierwsze biura w Europie zostały wybudowane w 1959 r. i znajdowały się na terenie Wielkiej Brytanii i Niemiec. Pierwsza Konsultantką AVON w historii firmy była pani Persis F.E.Albee, która rozpoczęła sprzedaż bezpośrednią produktów firmy. Ta forma sprzedaży okazała się być ogromną rewolucją na rynku i pozwoliła na olbrzymi wzrost dochodów AVON. Wraz ze wzrostem rozpoznawalności marki coraz więcej kobiet decydowało się na podjęcie współpracy z AVON jako Konsultantka. W tamtych czasach była to często jedyna okazja na zarobienie własnych pieniędzy.

Sprzedaż bezpośrednia funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Mimo tego, że wokół powstawało coraz więcej miejsc oferujących podobne produkty to jednak najwięcej kosmetyków rozprowadzanych było z ramienia AVON’u. Spowodowało to stały wzrost znaczenia firmy na rynku światowym, a pracę jako Konsultantka AVON wybiera coraz więcej niezależnych kobiet z młodego pokolenia.

Do Polski marka AVON dotarła stosunkowo późno bo dopiero w roku 1992. Jednak to własnie u nas znajduję się jedna z największych fabryk tej marki na obszarze Europy. Swoją popularność zyskała bardzo szybko i do dzisiaj ma grono wiernych klientek, które zaopatrują się w kosmetyki, gadżety, perfumy czy artykuły gospodarstwa domowego.

Nie ważne ile masz lat i skąd pochodzisz. Jeżeli posiadasz chęci do pracy AVON przyjmie Cie z otwartymi ramionami. To właśnie kobiety przedsiębiorcze i aktywne stają się Konsultantkami AVON, a w przyszłości nawet Liderkami AVON. Z czasem oprócz korzyści zarobkowych stanie się to pomysłem na życie.

Chcesz do nas dołączyć? Nic trudnego ! Wypełnij formularz zgłoszeniowy i daj sobie szanse na osiągnięcie sukcesu. Stwórz z nami dalszą historię AVON – firmy z ambicjami i wieloletnią tradycją.

Więcej wpisów

Pomysł na prezent z AVON

Poszukujesz prezentu ale nie ma pomysłu? Zobacz kolekcję produktów od AVON. Sprawdź pomysły na wyjątkowe upominki już teraz!